Zakończenie działalności

Zakończenie działalności

Są różne powody dla których firmy są zamykane. Jeśli to nie są duże przedsiębiorstwa, częściej mamy do czynienia z sytuacją, gdy przedsiębiorca chce odejść na zasłużoną emeryturę i nie zamierza już dłużej pracować.

Co innego upadłość firmy

Do takiej sytuacji dochodzi, gdy prowadzona działalność przestała przynosić dochody i realizować zamierzone wcześniej założenia ekonomiczne. Wtedy mówiąc kolokwialnie trzeba po prostu działalność zwinąć i interes zamknąć. Upadłość firmy dla nikogo nie jest raczej wydarzeniem miłym.

Przede wszystkim wiąże się przecież ze zwalnianiem pracowników, którzy w tej sytuacji muszą sobie koniecznie poszukać nowego zatrudnienia, ewentualnie udać się na wcześniejszą emeryturę. Dla nich w szczególności upadłość firmy jest dużym bólem.

Po pierwsze więc nie dostaną odpraw

Upadłość firmy to ciężkie doświadczenieTak jakby je otrzymali, gdyby odeszli w normalnych warunkach, jak też raczej nie mają co liczyć na inne uposażenia socjalne. Szczególnie upadłość firmy może być dość nieprzyjemnym doświadczeniem dla osób, które nie są już w sile wieku.

Im jest dość ciężko znaleźć nowe zatrudnienie, ponieważ zazwyczaj inni przedsiębiorcy nie planują dawać umów o pracę tej grupie społecznej. Ale upadłość firmy dotyka również ich właścicieli. Nie będą już mieli oni zarobków z niej, a czasem nawet muszą dołożyć pieniądze do jej zamknięcia.

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy jest ktokolwiek, kto może korzystać na czymś takim, jak upadłość firmy. Co najwyżej przedsiębiorstwa, które zajmują się tym procesem.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *